Blog
Itt az iroda új kedvence - akár kedvező részletfizetéssel is2023-05-19
Tiszta ivóvízre mindenkinek szüksége van. De nem mindenki akar a vizesballonokkal tornászni, megtesszük mi helyette. Nem mindenki akar bérleti díjat fizetni. És nem mindenki akar egyszerre nagyobb összeget kifizetni egy vízadagoló berendezésért. Elismerjük, nem emelt szintű matematika érettségiért kiáltó szöveges feladat. De ha felírjuk és levezetjük a belőle származtatott egyenletet, akkor mi jön ki belőle? Hát ez:
Tovább olvasomNőnap és megjegyzések egy előadás margójára2023-03-10
Tetszik, nem tetszik (amúgy nem tetszik): minket is elért a szereplés és az önreklámozás kultúrája. A selfbranding mára megkerülhetetlen tényezővé vált, még párat kell aludnunk, aztán a szelfikamera lesz a telefonok első számú optikája. Önmaga mutogatása persze nem mindenkinek megy zsigerből. Aki túl konzervatív vagy nem elég extrovertált hozzá, az inkább a partvonalról figyel. Néha csodálkozva, néha hitetlenkedve. Mint én is.
Tovább olvasomKihívtak minket - elfogadjuk?2023-03-02
Kezdjük a lényeggel: Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezésegészségügyi Intézet (OGYI) márciustól újra elindítja Aqua Challenge elnevezésű kihívását. A teljesítéshez azt kell vállalnunk, hogy a következő 6 hónapban minél többször iszunk bármilyen üdítő helyett tiszta vizet. Bizony. Nem 30 nap. 2020-ban, amikor a kihívást először útjára indították, még annyi volt. Idén a szervezők azért döntöttek a 6 hónap mellett, mert minél tovább gyakoroljuk, annál inkább válik szokássá belőle. És annál több jótékony hatást tapasztalunk meg.
Tovább olvasomA legolcsóbb szokás, ami javítja az egészséget2023-02-24
A szokásmenedzsmentben (bizony, ilyen is van már) létezik egy viszonylag újkeletű kifejezés: zero time habit. Ez arra utal, hogy abból alakítunk ki szokást, amit nem csinálunk. Pl. nem nassolunk vacsora után. Adott napszakban vagy napokon nem iszunk alkoholt. Munkaidőben nem nézzük meg a közösségi média hírfolyamainkat. A módszer elmélete, hogy abból, amit szeretnénk elkerülni, kvázi feladatot csinálunk, amit felvehetünk a teendőink listájára. És kihúzhatjuk onnan - feltéve, ha sikerült nem megcsinálnunk. Furán hangzik, de működik.
Tovább olvasomGóliát - Dávidnak öltözve2023-02-17
A CHILL88 (nem a neve miatt szeretjük) egy viszonylag speciális igényt elégít ki a vízadagolók piacán. Vannak olyan munkahelyek, ahol a dolgozók jellemzően nem csak egy pohár vízért jönnek, hanem a kulacsaikat töltik meg. Ettől még egyik vízadagoló sem jön zavarba. A gondok ott kezdődnek, ha a dolgozók egyszerre szeretnének hűtött vizet inni. Ilyen esetben egy átlagos készülék tartálya hamar kifogy, a kevésbé szerencsések pedig várhatják, míg a gép újra lehűti a vizet.
Tovább olvasomA szertartás jót tesz az egészségnek?2023-02-10
Ha az átlagpolgár a szertartás szót hallja, jó eséllyel valamilyen vallásos, esetleg hivatalos rituáléra gondol. Egy ilyen szertartás tud nagyon szép és emlékezetes lenni, de az sem ritka, hogy mindenki a végét várja. Mi közük lehet az örömhöz? És ha van is: hogyan lehetne valakinek több szertartás az életében?
Tovább olvasomA munkatársakat csak pénzzel lehet motiválni?2023-02-03
A kérdés hallatán a Cinikusok Országos Szövetsége (COSZ) azonnal közleményt adna ki: naná, hogy persze! Sőt: még azzal se. Aki pedig vitatkozni próbál, az kizárólag gyógyíthatatlan idealista lehet, aki már rég elszállt a r
Tovább olvasomA szappanbuborék varázsa és az elfeledett képesség2023-01-27
Hedonista futópad. Ez a kifejezés egy-két éve jelent meg az önfejlesztéssel, lelki egészséggel foglalkozó közbeszédben. Arra utal, hogy (főleg a nyugati társadalmakban) egyre inkább jellemző az örömök, az élvezetek hajszolása. Nagyon szép, nagyon márkás dolgokat kell birtokolnunk. Exkluzív helyekre kell járnunk és különlegeseket ennünk. Síelnünk kell, vitorláznunk kell, meg borkóstolókra járni és lehetőség szerint fantasztikusan érezni magunkat. Ezek egyikével sincs baj. Egészen addig, amíg nem valamiféle ürességet kell elfedjenek. Márpedig, amikor valaki hajszolni kezdi az élvezeteket, akkor okkal kezdünk gyanakodni. De mi történik velünk? És mi a megoldás?
Tovább olvasomKiszáradás? Télen?2023-01-19
A gondolkodásunk legalapvetőbb hibája, hogy túl gyakran használjuk indokolatlanul az úgynevezett kétértékű logikát. Valami vagy igen vagy nem. Valójában csak nagyon kevés esetben helyénvaló az alkalmazása. Egy motor vagy elindul vagy nem. Vagy van áram otthon vagy nincs. Valaki vagy várandós vagy nem. Nyilván tudnánk még sorolni olyan helyzeteket, ahol a kétértékű logika érvényes. De az életben sokkal többször van (lenne) szükség arra, amit úgy nevezünk: végtelen értékű logika. Magyarán: a fokozatokban való gondolkodás. Mennyire igen? Vagy mennyire nem?
Tovább olvasomHogy jön az egészség a tervezéshez?2023-01-12
Kétféle ember létezik: az egyik meg a másik. Ha ennél kicsit komolyabbak akarunk lenni, akkor vannak a tervezés-pártiak és vannak azok, akik szerint felesleges tervezni, pláne a mai világban. Úgyis minden másképp alakul, az ember csak feleslegesen stresszeli magát. Lássuk be, amilyen tempóban és mértékben képesek változni a játékszabályok, ebben van valami. Tulajdonképpen egészen könnyű lenne egyetérteni vele. De mielőtt még elkövetnénk ezt a hibát, tegyünk fel magunknak egy kérdést!
Tovább olvasom